Lūdzu aizpildiet zemāk esošo veidlapu un mēs ar jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.
Mūsdienu paklāju tehnoloģijas ļauj izvēlēties labu, nodilumizturīgu, ilgi kalpojošu un viegli kopjamu mīksto grīdas segumu gan dzīvojamās, gan sabiedriskās telpās. Skati vairāk par atšķirībām starp dažādiem produktiem un - kam pievērst uzmanību, izvēloties mīkstos grīdas segumus.
Dabīgās šķiedras paklāju (piemēram: aitas vilna, sizals, džuta, zīds) izgatavošanā ir izmantoti atjaunojamie resursi, tāpēc tie ir videi draudzīgāki par sintētiskās šķiedras paklājiem. Taču tie prasa vairāk uzmanības un rūpīgāku kopšanu, nekā sintētiskie paklāji. Dabiskās šķiedras paklājiem bieži vien būs īsāks mūžs nolietojuma un traipu dēļ. Intensīvās kopšanas un īsāka lietošanas mūža rezultātā to kopējā negatīvā ietekme uz vidi mēdz būt pat lielāka, nekā sintētiskajiem paklājiem. Sintētiskās šķiedras paklāji (piemēram: neilons, poliesters, polipropilēns) ir izgatavoti no rūpnieciski iegūtām sintētisko materiālu šķiedrām, kas bieži ir tehniskā ziņā pārākas par dabīgajām šķiedrām un arī lētākas. Piemērotākā sintētiskā šķiedra nodilumizturīgiem, viegli kopjamiem un ugunsdrošiem paklājiem ir poliamīds jeb neilons. Šādi mīkstie grīdas segumi ir mazāk prasīgi, un tiem raksturīga elastība, nodilumizturība, augsti ugunsdrošības rādītāji. Kvalitatīva poliamīda šķiedra ir mazāk alerģiska nekā dabīgā šķiedra. Sintētiskās šķiedras paklāji ir izturīgāki pret traipiem un vieglāk kopjami nekā dabiskās šķiedras. Tamdēļ lielākā daļa paklāju mūsdienās tiek ražoti no sintētiskās šķiedras materiāliem. Grafiskie simboli: dabīgās šķiedras paklājiem - aita, sintētiskās šķiedras paklājiem - rūpnīca.
Dabīgās šķiedras paklāji (piemēram: aitas vilna, sizals, džuta, zīds) | Sintētiskās šķiedras paklāji (piemēram: neilons, poliesters, polipropilēns) |
Izšķir vairākus dažādus paklāju veidus pēc to šķiedras konstrukcijas. Dažādās šķiedras konstrukcijas ražotāji izmanto, lai panāktu lietotājiem vēlamo paklāja izskatu. Tipiski paklājus iedala cirptajos un cilpiņu. Katrai no šīm konstrukcijām ir dažādas variācijas un to kombinācijas interesantu un izteiksmīgu paklāju radīšanai.
Izvēloties paklāju, noteikti jāpievērš uzmanība arī paklāja krāsai un rakstam, vai tie būs piemēroti attiecīgai funkcionālajai zonai. Paklāja krāsa un raksts nosaka, vai uz paklāja būs pamanāmi netīrumi, traipi. Jārēķinās, ka gaišie paklāji būs jātīra biežāk nekā tumšākas krāsas paklāji. Paklājs ar rakstu labāk noslēps netīrumus vai mazus gruzīšus nekā pilnīgi vienkrāsains segums, vienalga - gaišs vai tumšs. Turklāt organiskie un ģeometriskie raksti pietiekami piesaistīs uzmanību, lai mazāk pamanītu traipus un nodilumu, kā rezultātā paklājs varēs kalpot ilgāk. Līdz ar to atšķirīgas krāsas un dizaina paklāji ar precīzi vienādiem tehniskajiem rādītājiem un nodilumizturību var kalpot pilnīgi atšķirīgi, un to kalpošanas ilgums var atšķirties vairākas reizes.
Ruļļu paklājs tiek ieklāts visā telpas platībā no sienas līdz sienai. Pie pamatnes to vēlams pielīmēt. Tā kā jārēķinās ar noteiktu ruļļa platumu, šo segumu grūti pielāgot telpas izmēriem un parasti rodas daudz atgriezumu. Nav iespējams atjaunot paklāju, ja kāda vieta ir neatgriezeniski bojāta.
Gabalpaklāju ieklāj tikai konkrētā zonā. To nav nepieciešams nofiksēt pie grīdas. Paklāji pieejami dažādās formās un izmēros. Tomēr arī šo segumu nav iespējams atjaunot, ja kāda vieta ir neatgriezeniski sabojāta. Toties ērti, ka šī tipa paklāju var pārvietot uz citu vietu.
Paklājflīzes ir segums, kas sastāv no atsevišķām, savstarpēji kombinējamām moduļu plāksnēm, lielākoties 50x50 cm vai 25 x100cm izmērā. Šis segums var būt pamats efektīvākai un ilgtspējīgākai interjera videi. Moduļpaklāji ir lielisks veids, kā maksimāli ilgi saglabāt grīdas segumu nemainīgi pievilcīgu, jo to iespējams atjaunot pa fragmentiem, nomainot bojātos vai nodilušos moduļus. Paklājflīzēm ir apmēram par 67% mazāk atgriezumu nekā ruļļu paklājiem, paklājflīžu kolekcijas, kurām nav jāievēro ieklāšanas virziens, samazina šos atgriezumus vēl vairāk. Mazāk atgriezumu nozīmē, ka lielākā daļa no seguma paliek uz grīdas, nevis tiek izmesti. Paklājflīzes var klāt visā telpas platībā no sienas līdz sienai vai tikai konkrētā zonā kā gabalpaklāju - viegla dizainu veidošana; iespējas veidot dažādus telpas zonējumus. Paklājflīzes var ieklāt ātrāk par jebkuru citu grīdas segumu, un to ieklāšana ir daudz vienkāršāka nekā ruļļa paklāja ieklāšana. Ieklāt paklājflīzes ir ērtāk arī tāpēc, ka tās ir dažādu izmēru — var vieglāk pielāgot telpas stūriem, nišām, kolonnām.
Katram no šiem seguma veidiem ir savi plusi un mīnusi – atgriezumu daudzums, dizaina iespējas, ieklāšanas un nomaiņas vieglums vai grūtības. Tos izvērtējot, var izdarīt konkrētus secinājumus un nonākt pie vajadzīgā grīdas seguma izvēles. Mūsdienās ņemot vēra paklājflīžu daudzās priekšrocības, tās izvēlas aizvien vairāk pasūtītāju, un arī mēs savā piedāvājumā vairāk koncentrējamies uz paklājflīzēm.
Ruļļu paklājs | Gabalpaklājs | Paklājflīzes |
Izvēloties paklājflīzes, to kalpošanas kvalitāti ļoti būtiski noteiks paklājflīzes pamatnes kvalitāte. Ir daudz dažādu paklājflīžu pamatņu, no dažādiem materiāliem. Pats būtiskākais pamatnei ir nodrošināt labu dimensionālu stabilitāti, lai paklājflīzes labi piegulētu pie grīdas pamatnes un saglabātu savu formu. Paklājflīzes ar kvalitatīvu pamatnes materiālu izskatīsies labi ilgtermiņā – to malas labi piegulēs pie grīdas un paklāflīzes cieši sakļausies kopā. Diemžēl šeit nav konkrēti kritēriji ka noteikt paklājflīzes pamatnes kvalitāti – iesakām izvēlēties paklājflīzes no pieredzējušiem un respektabliem paklājflīžu ražotājiem.
Paklājflīzes ļauj ieklāt paklāja segumu ne tikai pierasti viendabīgā skatā, bet arī izmantot moduļus dažādos rakstos, rodot papildus iespējas atraktīva telpas interjera izveidē. Tipiskākie klāšanas virzieni ir:
Monolithic | Brick | Quarter turn | Non Directional | Herringbone | Ashlar |
Izvēloties paklāju, noteikti jāpievērš uzmanība paklāja nodilumizturības klasei. Tā norāda, kādai slodzes telpām paklājs ir piemērots saskaņā ar tehniskajiem testiem: dzīvojamām telpām ar nelielu slodzi, vidēju slodzi, lielu slodzi; vai sabiedriskām telpām ar nelielu slodzi, vidēju slodzi, lielu slodzi. Mēs savā piedāvājumā koncentrējamies uz paklājiem ar slodzes klasi 33 – šādi paklāji lieliski kalpo gan dzīvojamās telpās, gan sabiedriskās telpās – birojos un tamlīdzīgā vidē.
Bieži vien ne mazāk svarīgs faktors paklāju izvēlē ir paklāja ugunsdrošības klase, kas tiek noteikta saskaņā ar normatīviem veiktos testos. Parasti par paklāju ugunsdrošību tiek norādīta to uguns reakcijas klase, kā arī dūmu izdalīšanās daudzums. Paklājiem mēdz būt sekojošas uguns reakcijas klases:
Bfl – nerada vispārējas uzliesmošanas situācijas, var uzturēt degšanu attīstīta ugunsgrēka gadījumā;
Cfl – var radīt vispārējas uzliesmošanas situāciju, bet ne ugunsgrēka attīstības sākumā;
Dfl – uguns iedarbības dēļ var radīt vispārējas uzliesmošanas situāciju un aktīvi iesaistās degšanas procesā;
Efl – degšanas laikā jau pirmajās divās minūtēs var radīt vispārējas uzliesmošanas situāciju;
Ffl – var strauji degt un ātri radīt vispārēju uzliesmošanu.
Dūmu izdalīšanās intensitāti no grīdas seguma apzīmē ar šādiem simboliem:
s1 – kopējais dūmu izdalīšanās daudzums ir ierobežots;
s2 – dūmu izdalīšanās daudzumam ierobežojumi nav noteikti.
Lielākā daļa paklāju, ko mēs piedāvājam savā sortimentā, atbilst klasei BflS1 vai CflS1, kas tiek uzskatīts par labu rādītāju, izmantošanai lielākajā daļā dzīvojamo un sabiedrisko telpu.
Paklāju var izmantot ļoti dažādās telpās. Tas rada jauku, patīkamu vidi un izceļas pārējo segumu vidū ar akustiskajām īpašībām. Paklājs slāpē gan skaņas telpā, gan soļu triecienu izplatīšanos uz citām telpām. Mīkstā grīdas seguma izvēli lielā mērā noteiks tieši tas, kādā telpā tas atradīsies. Publiskām telpām – koridoriem, trepēm, kā arī mājokļa telpām, kur ir intensīvāka staigāšana, vispiemērotākie ir cilpu un kombinētie paklāju tipi. Šāda tipa paklājiem ir īsi un blīvi dzijas pavedieni, kas atvieglo uzkopšanu, jo netīrumu un putekļu iekļūšana pavedienu iekšpusē ir minimāla. Guļamistabām un privātām telpām ar nelielu slodzi var izvēlēties arī paklājus, kas nav paredzēti intensīvai slodzei – tai skaitā dažādus dabīgās šķiedras materiālus, kā arī cirptos paklājus ar mīkstiem pavedieniem.